Boniek nadal prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej

Zbigniew Boniek przynajmniej przez cztery kolejne lata będzie prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Oznacza to, że na tym stanowisku najważniejszej osoby odpowiedzialnej za piłkę w naszym kraju zasiądzie on po raz drugi z rzędu. Wielu kibiców z tego wyboru się cieszy, choć są na pewno także i ci, którzy nie mają powodów do optymizmu.

Wojciechowski i spółka

Warto odnieść się tutaj przede wszystkim do tego, że Zbigniew Boniek w szranki o fotel prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej stanął z Józefem Wojciechowskim. W głosowaniu wygrał z nim bardzo zdecydowanie, co najlepiej świadczy o tym, że w Polsce zmiana na tym stanowisku jak na razie nie jest potrzebna. Zauważmy tutaj też i to, że samego Wojciechowskiego na ostatecznych wyborach nie było. Ten opuścił salę wyborczą kilkadziesiąt minut wcześniej, kiedy okazało się, że wybory będą przeprowadzone z wykorzystaniem specjalnych elektronicznych urządzeń, a nie tak jak chciał Wojciechowski za pomocą karteczek wrzucanych do urny. Warto w tym miejscu dodać, że za Wojciechowskim stali dwaj byli reprezentacji Polski, a więc Radosław Majdan i Cezary Kucharski, który obecnie jest menedżerem Roberta Lewandowskiego.

Długa lista sukcesów

Wydaje się, że taki wyniki wyborów w żadnym stopniu dziwić nas nie mogą. Wszystko dlatego, że Boniek ma na swoim koncie długą listę sukcesów. Nawet pomijając już to, że Polska na ME we Francji dotarła do ćwierćfinału, poprawił on wizerunek naszej piłki na świecie.

2 komentarze