Wisła Kraków ma nowego niemieckiego właściciela

Niemiecka firma Superbet  Stechert Gruppe zostanie nowym właścicielem Wisły Kraków

– taką informację podał „Przegląd Sportowy”.

Oferta Niemców wyniosła 40 000 001 zł i o złotówkę przebiła minimalną kwotę wykupu, która była wpisana w umowę kupna-sprzedaży Bogusława Cupiała z Towarzystwem Sportowym Wisła.

W Lipcu 2016 roku Cupiał odszedł z Wisły, a Tele-Fonika sprzedała klub Jakubowi Meresińskiemu. Ten był jednak oskarżany o branie udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i wyłudzenia VAT, a jego poręczenia majątkowe wzbudzały wątpliwości, dlatego tylko miesiąc wytrwał na stanowisku właściciela.

Pod koniec sierpnia zeszłego roku klub trafił w ręce Towarzystwa Sportowego, ale Tele-Fonika wciąż byłą jedną ze stron negocjacji. Cupiał postanowił, że w kolejnej umowie sprzedaży zawrze zapis, wedle którego Wisła zostanie sprzedana, jeśli pojawi się oferta wyższa niż 40 milionów zł.

Warunek spełniła niemiecka firma Stechert Gruppe, która zajmuje się produkcją wyposażenia (krzesła, stoły, pulpity) dla stadionów, hal koncertowych czy hoteli.

Nie wiadomo jeszcze, jak duży wpływ zmiana właściciela będzie miała na kształt zespołu.

Po dwóch kolejkach Lotto Ekstraklasy Wisła jest liderem tabeli. Ma sześć punktów. W trzecim meczu zmierzy się z Termaliką.