Kolejne gole Teodorczyka

Po raz kolejny z doskonałej strony w barwach belgijskiego Anderlechtu pokazał się Łukasz Teodorczyk. Polak swoje kolejne bramki dla belgijskiego Anderlechtu Bruksela zdobył w meczu czwartej kolejki Ligi Europy, kiedy to jego zespół na własnym boisku zmierzył się z niemieckim 1.FSV Mainz. Teodorczyk w tym pojedynku zdobył dwie bramki, a drużyna z Belgii mecz ten wygrała 6:1 i jest bliska awansu do kolejnej rundy tych rozgrywek.

Gol za golem

W meczu z zespołem z Bundesligi Teodorczyk do siatki rywala trafił dopiero w końcówce pojedynku. Po raz pierwszy bramkarza drużyny przeciwnej pokonał on bowiem na minutę przed upływem regulaminowego czasu gry. Na tym jednak nie poprzestał, ponieważ w pierwszej minucie doliczonego czasu zdobył dla swojej drużyny drugą bramkę. Tym razem bramkarza gości pokonał strzałem z rzutu karnego. Ogólnie we wszystkich rozgrywkach bieżącego sezonu, a więc meczach ligi belgijskiej i Ligi Europy Teodorczyk na listę strzelców wpisywał się już piętnaście razy, co jest wynikiem nie tyle dobrym, ile znakomitym.

Powołanie do kadry

Nic w związku z tym dziwnego, że dobra forma Teodorczyka po raz kolejny została dostrzeżona przez selekcjonera reprezentacji Polski, Adama Nawałkę. Wprawdzie na ostatnim zgrupowaniu i meczu z Armenią nie pokazał się on z najlepszej strony, a na dodatek brał udział w aferze alkoholowej, to jednak były napastnik poznańskiego Lecha czy Polonii Warszawa broni się formą. Nie jest to w związku z tym powołanie z przypadku. Za nim stoi znakomita forma polskiego napastnika.