Nawałka dał szansę Teodorczykowi i Borucowi

W ostatnim czasie w kontekście reprezentacji Polski wiele mówiło się o skandalu alkoholowym, który miał miejsce podczas zgrupowania kadry w październiku przed meczami eliminacyjnymi do mistrzostw świata z Danią i Armenią. Przede wszystkim trzeba tutaj wymienić Artura Boruca oraz Łukasza Teodorczyka, którzy według mediów byli głównymi aktorami tego widowiska. Wielu zauważało w związku z tym, że na mecz eliminacji mistrzostw świata 2018 z Rumunią oraz spotkanie towarzyskie ze Słowacją, które odbędą się na dniach, nie zostaną oni powołani. Okazało się, że Adam Nawałka nie zamierza ich skreślać, a obaj piłkarze przyjadą na zgrupowanie polskiej drużyny narodowej.

Debiutant z Podlasia

Warto zauważyć, że w reprezentacji nie ma wielu niespodzianek, choć w kontekście jednego zawodnika na pewno możemy o takiej mówić. Trzeba bowiem mieć na uwadze, że selekcjoner drużyny narodowej, która na ostatnich mistrzostwach Europy we Francji dotarła do ćwierćfinału, postawił na defensywnego pomocnika z białostockiej Jagiellonii. Szansę debiutu w kadrze otrzymał bowiem Jacek Góralski.

Rekordowa pozycja

Odnosząc się natomiast do ostatnich wyczynów sportowych naszych reprezentantów, nie możemy przejść obojętnie wobec faktu, że w rankingu FIFA Polska zajmuje rekordowe piętnaste miejsce. Jak na razie ani razu w historii nie byliśmy jeszcze wyżej, co tylko potwierdza, że drużyna narodowa zmierza w dobrym kierunku i ma szansę zaistnieć na mistrzostwach świata w Rosji, do których wcześnie trzeba się jeszcze zakwalifikować.

2 komentarze